Zorgverzekeraar CZ mag vanaf vrijdag 15 oktober de scores van ziekenhuizen op het gebied van borstkankerzorg publiceren. De rechter in Breda heeft dat vanmiddag beslist in een kort geding dat was aangespannen door de vereniging van Samenwerkende Algemene Ziekenhuizen (SAZ).
Volgens de rechter staat het CZ
Eens met mijn naamgenoot Bill Willemsen. Het is niet onderbouwd met cijfers, en waar hebben we het over . De Med.Specialist kan heel goed in 2;3 etc. Klinieken , Clienten behandelen. Niets is zo flexibel als de Medici in de Zorg in NL.
Het mag niet gebeuren in NL , dat de Zorgverzekeraar gaat bepalen , waar zijn/haar Clienten naar toe moeten voor behandelingen. Als de Overheid dit toe laat , is het einde in zicht voor de Zorg. Je ziet nu gebeuren , dat RvB en Managers gaan bepalen welke Zorg verleent mag worden aan de Client. Het Buitenland ( Investeerders ! )volgt dit Debat op de voet en komt straks als er er nog ong. 40 Ziekenhuizen overblijven/zijn met Hun Investerings-plannen.Wij praten over een Miljarden-Bussiness.
Politiek graag Uw Visie en Oordeel op de Zorg op Langere Termijn ( komende 50 jaar )
Zowiezo een belachelijke actie. Er is geen enkel wetenschappelijk fundament voor hun lijst. Daarbij wordt alleen gekeken naar verrichtingen die binnen 1 pand worden verricht. De verrichtingen die door hetzelfde team in een ander pand worden verricht, worden niet meegeteld: is bias.
De inspectie is er om de kwaliteit van zorg te beoordelen, niet de verzekeraar.
Op 15 oktober mag CZ haar lijstje publiceren. Tot die tijd mogen de ziekenhuizen reageren. Is er een mechanisme waarbij, als ziekenhuizen met voldoende argumenten kunnen aantonen dat CZ ergens iets verkeerd heeft geinterpreteerd, CZ kan terugkomen op haar beoordeling en dat er bijvoorbeeld maar 4 ‘slecht scorende’ zieken huizen overblijven?