De SP in de gemeente Leiden is samen met een actiecomité van bezorgde burgers een campagne tegen de zorgveiling in deze gemeente begonnen. In Leiden en omstreken wordt sinds 1 januari 2009 de huishoudelijke hulp in de Wmo via een internetveiling aanbesteed.
De SP verzamelt bezwaren tegen de
Flauwe kul van de SP. Dit is gewoon een zeer conservatieve partij, die feitelijk het nieuwe zorgstelsel helemaal wenst terug te draaien. Terug naar het oude ziekenfonds, een op het Sovjetsysteem “geïnspireerd model”, waarbij de instantie/het ziekenhuis bepaalt welke zorg je krijgt op basis van welk budget eraan mag worden besteed (budgetsysteem). Niet de patiënt bepaalt, maar de instantie, en de patiënt heeft dus helemaal niets in te brengen. Daardoor ontstonden lange wachtlijsten en oordeelde de politiek dat dit systeem niet langer houdbaar was. Nu komt er meer aandacht voor de vraagzijde van de patiënt en welke voorkeuren de patiënt heeft. Dit is ook opgenomen in het veilingsysteem. De uitwerking van het nieuwe zorgstelsel zal overigens pas na een tiental jaren pas optimaal functioneren, omdat de overheid gereguleerde marktwerking heeft toegezegd. Dus zeg maar dat er sprake is van een lange transitiefase naar een beter systeem dan het oude ziekenfonds. En dat werd na 40 jaar praten over een nieuw zorgstelsel eens hoog tijd!
De SP pakt het probleem in Leiden zorgvuldig aan en analyseert de feiten correct.Een goede aanpak en van mijn kant , niets dan lof.